Chrudim: Město za dob koronavirové pandemie

Od: pardubicko | 14. května 2020

Vláda ČR přišla se značně striktními pravidly, na což nebyl nikdo připravený. Český národ se semkl a začal táhnout za jeden provaz, což mě až téměř dojímalo. V Chrudimi a okolí se semklo hned několik firem, Evona dodávala roušky všem potřebným, místní podnikatelé darovali obyvatelům dezinfekci, ochranné pomůcky nebo přispívali značnými částkami na boj proti Covid-19.

KILL VIR plakáty
Po městě se začaly objevovat plakáty s nadpisem “KILL VIR”, které mě osobně pobavily a zároveň informovaly o tom, že si mohu vyzvednout dezinfekci zdarma.
Tato iniciativa dokonce proběhla i médii přes Českou televizi: Dezinfekce zdarma
Obrázek na kamínku
V opravdu těžkých chvílích však může pomoci opravdu každý. Třeba tím, že nakreslíte na kamínek vyhřívající se kočičku na sluníčku a necháte tento nádherný kreativní obrázek někde v přírodě, aby udělal radost někomu dalšímu. A toto se opravdu stalo, kamínek jsem našel ve Střeleckém parku v Chrudimi na lavičce.
Právě maličkosti tohoto typu, které dokáží zlepšit náladu i dalším místním obyvatelům a může je dělat kdokoliv, i ti nejmenší, to jsou věci, které mě vždy pohladí po duši a důvod proč mám Chrudim tak rád.
 
Plyšáci za oknem
V Malecké ulici jsem cestou na procházku dokonce potkal domeček s okny v úrovni očí, kde byli za oknem dva plyšáci a měli nad sebou na skle přilepené z papíru vystřižené bubliny.
V bublině nalevo stálo:
 
“… každý den Tě pozdraví jiný plyšáček?
 
V bublině napravo stálo:
 
“AHOJ! Přejeme krásnou vycházku ❤”
 
Věřím, že i takovéto nádherně kreativní maličkosti dokáží obyvatelům v Chrudimi zlepšit náladu. Mě to radost rozhodně udělalo.
Červený kříž v Chrudimi
Mimo jiné jsem byl v kontaktu také s Červeným křížem v Chrudimi a byl jsem velmi překvapen po zjištění, že Červený Kříž v Chrudimi má přebytek dobrovolníků.
 
Jen více takovýchto nápadů a realizací, které vytváří tu pravou atmosféru Chrudimi.